неділя, 7 лютого 2016 р.


09 лютого - Міжнародний День безпеки Інтернету 

(Safer Internet Day)

 

Міжнародний День безпеки Інтернету був започаткований Европейською комісією в 2004 році і святкують його в перший вівторок лютого. 
Ціль свята - це об'єднання зусиль зацікавлених державних, суспільних та приватних організацій для збільшення рівня знань про безпечне і відповідальне використання Інтернет-технологій.
Головним координатором Міжнародного Дня безпеки Інтернету в світі стала некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних організацій, які створені при участі Еврокомісії. Основна задача Insafe - це підтримка громадян в безпечному, етичному і ефективному використанню Інтернету а також і інших інформаційних і комунікаційних технологій. Місія Insafe - це пропаганда безпечного використання Інтернету в першу чергу серед молоді.

Безпека Інтернету - це дуже актуальна тема, тому що інтернет-простір надає можливості видавати себе, м'яко кажучи, не за того, ким ти є насправді. З однієї сторони це дуже добре, тому що певні рамки розвитку особистості стрімко розширюються і можна досягати успіхів в будь-якій сфері. З іншого боку багато хто зловживає цим і старається різними хитрощами обманути співбесідника і заволодіти різною особистою інформацією, а то й коштами. Також в світовій мережі є велика кількість інформації, яка є або непристойна або антиморальна.
Кожен з Вас не хотів би попасти в таку ситуацію, коли ви разом з дітьми передивляєтесь цікаву і пізнавальну інформацію в Інтернеті і вам час від часу автоматично вмикаються сторінки зовсім з непристойним змістом, як це можна бачити часто на сьогоднішній день. Саме з такими негативними явищами потрібно боротися і боротися всім разом.
  А самий дієвий спосіб - це самому не користуватися сайтами, які є небезпечними з точки зору моралі! 
 А ще актуальним буде таке прислів"я:
"Поводьтеся в Інтернеті саме так, як би ви хотіли, щоб в Інтернеті поводилася ваша дитина!"
  Будьте самі прикладом для своїх рідних і близьких і безпечного вам Інтернету.
  В Україні День безпечного Інтернету відзначається вже п’ятий  рік поспіль, а саме у перший  вівторок лютого. Згідно зі статистикою, 96% українських дітей та підлітків у віці від 10 до 17 років користуються Інтернетом. 51% з них – не мають жодної гадки щодо загроз, з якими вони можуть зіштовхнутися, перебуваючи онлайн.    В рамках  Дня безпечного Інтернету в нашій школі учні 8 класу пропонують прослухати питання, пов’язані з правильним користуванням, про можливі ризики в мережах, про різноманітні антивірусні, антишпигунські програми. На останок, ми розробили буклети на правила поводження дитини та дорослої людини в інтернеті. 
  Що таке Інтернет?
   Інтернет - інформаційна система, яка стала важливим винаходом в історії людства. Вона не може існувати без комп'ютерів, програм і ліній зв'язку. Інтернет - це всесвітня електронна мере­жа, яка об'єднує всіх власників комп'ютерів, під­ключених до цієї мережі. Отримавши доступ до неї, можна багато чого навчитися. За допомогою Інтернету можна поспілкуватися з людиною, яка знаходиться, наприклад, в Австралії чи Америці. Якщо комп'ютер вашого друга підключений до Інтернету, ви можете листуватися з ним за допо­могою електронної пошти або спілкуватися в «ча­тах» і навіть бачити свого співрозмовника.
   В Інтернеті зібрано інформацію з усього світу. Там можна відшукати словники, енциклопедії, жур­нали, твори письменників, музику. Можна подиви­тися теле- і радіопередачі, знайти навчальні ігри.
   Також в Інтернеті є форуми, де діти можуть розповісти про свої захоплення, поділитися вра­женнями від прочитаної книги тощо. Отже, якщо вміти правильно користуватися Інтернетом, він може бути корисним.
Пропонуємо вашій увазі ситуацію
На перерві
- Розкажи мені, Альоно, що ти знаєш про Ін­тернет?
- Ти собі навіть не уявляєш, як це здорово -користуватися Інтернетом.  У ньому можна знайти відповідь майже на всі питання. Дізнатися про погоду, про останні новини, результати спортивних змагань, програ­му телепередач, прочитати статтю з енциклопедії.
- А якщо я хочу дізнатися про життя тварин?   
- Заходь - і читай будь-яку книгу. На сайтах можна подивитися картини з колекцій відомих музеїв світу, навіть з дому не треба виходити.
- А які ще послуги надає своїм користувачам Інтернет?
- В Інтернеті є поштові сервери, за допомогою яких можна обмінюватися листами через мережу Інтернет.
- Є також сервери новин, на яких можна по­дивитися останні новини з усіх країн.
- Є спеціальні пошукові сервери. Вони нада­ють можливість відшукати інформацію в Інтер­неті за характерним словом або характерною фра­зою.
- А я знаю, що існують сайти, де можна спіл­куватися з друзями в режимі оп-ііпе, тобто на лінії. Ти вводиш із клавіатури своє запитання або повідомлення і одразу ж отримуєш відпо­відь на нього. Таке спілкування називається чат (від англійського сНаі — дружня бесіда, розмова)
- Ой, як цікаво! Це схоже на розмову по теле­фону.
- Схоже, але по телефону розмовляють двоє, а в режимі оп-ііпе можуть одночасно спілкува­тися багато людей.
- І це ще не всі можливості Інтернету, - ска­зав учитель. - 3 кожним роком вони збільшу­ються і збільшуються.
Небезпеки у віртуальному світі 
   Віртуальне спілкування. Спілкування з допо­могою комп'ютера не може замінити живого спіл­кування. Крім того, спілкуючися з незнайомою людиною, ви не знаєте, хто вона, чим займається, де живе тощо.
   Інтернет-хуліганство. Так само, як і в звичай­ному житті, в Інтернеті живуть хулігани. Вони можуть вас ображати, наприклад, написати щось образливе.
   Шкідливі програми. Комп'ютер, як і людина, може захворіти. Він не чхає, не має нежитю, але звернутися до лікаря він також може. Коли ж комп'ютер хворіє? Відбува­ється це тоді, коли в нього проникає «вірус» - на­писана недобрим програмістом програма-шкідник. Потрапивши в комп'ютер, вона ховається в якомусь файлі або в папці і починає заважати працювати комп'ютеру. Якщо вчасно не знищити вірус, машина може поламатися.
   За тим, щоб вірус не потрапив у комп'ютер, слідкують комп'ютерні «лікарі». Вони називають­ся «антивірусні» програми, або просто антивірус. Ця програма обов'язково повинна бути в кожному комп'ютері. Антивірус весь час перевіряє папки, програми, файли, чи не заховався десь вірус. А якщо він все ж знайде підозрілі файли, то відразу починає лікувати заражену програму або знищує її, щоб «хвороба» не поширювалася далі.
   Неправдива інформація. В Інтернеті ви може­те знайти багато цікавого про тварин, рослини, зірки, здоров'я... Але треба бути дуже уважним. Адже часто інформація в Інтернеті може бути не­правильною.






Немає коментарів:

Дописати коментар